Kino Fenix - repertuar
Nowe na stronie
Polecamy
środa, 26 listopad 2014 Start
"Cudotwórcy" - premiera filmu w kinie Fenix 28 11 2014 Drukuj E-mail


cudotworcy.jpg

Film dokumentalny "Cudotwórcy" wyprodukowany przez Łowicki Ośrodek Kultury, w reżyserii Tomasza Świątkowskiego to spojrzenie na dwa fenomeny - twórczość ludową na przykładzie wybitnych artystów ludowych regionu łowickiego oraz uroczystość Święta Bożego Ciała z niezwykle barwną procesją, rozsławiająca Łowicz na cały świat.

Film ukazuje bogate dziedzictwo kulturowe regionu łowickiego i czytelność kultury regionalnej wpisanej w tożsamość kultury narodowej. Bohaterami opowieści są: Grażyna Gładka, Małgorzata Kosińska, Anna Staniszewska, rodzina Konopczyńskich, rodzina Głuszków, Beata Rokicka, Edward Buczek i Wojciech Brzozowski. Film ukazuje ich barwne sylwetki, opowieść o sobie, o swym życiu, pracy, poglądach na świat, ale przede wszystkim pokazuje ich podczas twórczej pracy. W czasie tych chwil natchnienia, a zarazem ciężkiego wysiłku spod ich rąk wychodzą dzieła sztuki, chciałoby się powiedzieć prawdziwe cuda, olśniewające i zadziwiające.

Zdjęcia kręcono w Łowiczu, Bolimowie, Zabostowie, Sromowie, Nieborowie, Dąbrowicach, Zielkowicach od kwietnia do czerwca br.

Film w wersji kinowej i na płytach dvd, będzie miał premierę 28 listopada 2014 r. w Łowiczu. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu operacyjnego Kultura Ludowa.

Koncert Kompozytorski Michała Janochy 29 11 2014 Drukuj E-mail


koncert kompozytorski janochy.jpg


W ramach edycji "Małych Grantów 2014" Łowickiego Ośrodka Kultury Orkiestra Sonus ma przyjemność zaprosić na "Symfoniczne Premiery - Koncert Kompozytorski Michała Janochy". Koncert odbędzie się w sobotę, 29 listopada o godz. 19.00 w Bazylice Katedralnej w Łowiczu.

Będzie to niepowtarzalna okazja do poznania nietuzinkowej twórczości dyrygenta i dyrektora artystycznego Orkiestry Sonus. Utwory skomponowane specjalnie na tę okoliczność dadzą Państwu okazję doświadczenia spektaklu awangardowego, z nowatorskimi, muzycznymi środkami wyrazu, który na długo zapadnie w Państwa pamięci.
Do tego wyjątkowego wydarzenia zostały zaproszone dwie utalentowane skrzypaczki - Celina Kotz i Magdalena Lubocka, które wystąpią w roli solistek oraz na stałe współpracująca z Orkiestrą, znana już łowickiej publiczności, niezastąpiona Hanna Gieda.

W programie:

Veni Sancte Spiritus - trzyczęściowa kompozycja na alt i orkiestrę symfoniczną oparta o tekst średniowiecznej sekwencji.

Utwór na orkiestrę i dwoje skrzypieckoncertujących - kompozycja koncertowa z udziałem dwojga solistów, zawierająca elementy muzyki przestrzennej i teatru instrumentalnego.

Lehisaref - kompozycja na orkiestrę smyczkową, instrumenty dęte drewniane i perkusję. Tytuł "lehisaref" (z języka hebrajskiego "płonąć", "spalać się") jest słowem, z którego wywodzi się nazwa najwyższego rzędu wśród aniołów - Serafinów. To właśnie wyobrażenie ich nieustannego śpiewu "Święty, święty..." był inspiracją do skomponowania utworu.

Fantazja Łowicka - Utwór skomponowany specjalnie z okazji koncertu. Symfoniczna fantazja oparta na tematach, motywach, dźwiękach i odgłosach miasta Łowicz. Utwór jest kompozycją przestrzenną stworzoną specjalnie do warunków i układu architektonicznego łowickiej Bazyliki Katedralnej.

Serdecznie zapraszamy!
logo male granty 2013.png

Operacja Łódzka 1914 – 2014 w łowickim muzeum 3 XII 2014 Drukuj E-mail


operacja lodzka.jpg

Muzeum w Łowiczu i Łowicki Ośrodek Kultury zapraszają na wystawę „100. rocznica Operacji Łódzkiej 1914 – 2014. I wojna światowa w zbiorach Muzeum w Łowiczu” Wystawa odbędzie się w środę 3 grudnia 2014 r. o godz. 12.00. Spotkanie poprzedzi prelekcja Piotra Wojtasika z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim na temat Operacji Łódzkiej oraz Macieja Malangiewicza, dyrektora Łowickiego Ośrodka Kultury na temat Łowicza w I wojnie światowej.

Wystawa jest częścią projektu „Polacy w I wojnie światowej – 100. rocznica Operacji Łódzkiej 1914 – 2014” realizowanego przez Łódzki Dom Kultury we współpracy z 11 muzeami z regionu. Jej celem jest upowszechnienie wiedzy o historii i dziedzictwie kulturowym regionu łódzkiego związanym z największą bitwą manewrową z początkowego okresu I wojny światowej na froncie wschodnim.

Składa się ona z plansz informacyjnych przestawiających wydarzenia i miejsca regionu łódzkiego z okresu bitwy pod Łodzią w listopadzie-grudniu 1914 r. nazywanej „Operacją Łódzką”, a także opisujących wydarzenia w Łowiczu podczas I wojny światowej.

Prezentuje również liczne eksponaty w postaci uzbrojenia i wyposażenia żołnierskiego pochodzącego z pól bitewnych 1914 r., umundurowania żołnierskiego oraz druków i ulotek ze zbiorów Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum w Łowiczu i kolekcji prywatnych. Wystawa czynna będzie do 25 stycznia 2015 r.

"Jestem stąd: Nakręć się na Łowicz" Drukuj E-mail


Mamy przyjemność zaprezentować Państwu film dokumentalny "Jestem stąd: Nakręć się na Łowicz".

Obraz powstał na warsztatach filmowych o tej samej nazwie realizowanych przez Agnieszkę Wąsikowską i jej przyjaciół dzięki wsparciu finansowym przyznanym w ramach "Małych Grantów 2014".

Film jest pracą zbiorową i składa się z kilku etiud przedstawiających sylwetki osób mieszkających w Łowiczu.

Twórcom gratulujemy, a Państwu polecamy!

Menu witryny
Start
O nas
Dom Kultury +
Dzieje budynku ŁOK
Zajęcia stałe
Kalendarz imprez 2014
Środki zewnętrzne
Wydawnictwa - sklep
Kino Fenix - repertuar
DKF Bez Nazwy - repertuar
Zespół Ludowy Koderki
Łowicka Orkiestra Kameralna
Koncerty burmistrzowskie
Och! Film Festiwal
Małe Granty
Konkurs Książka Roku
Projekt Tipes Topes
Łowickie Towarzystwo Przyjaciół Nauk
Festiwal folkloru
Międzynarodowy Festiwal Organowy
Festiwal Kolory Polski
Grali u nas
Drugi Obieg Art Festiwal
Archiwum
Wydarzenia
Szukaj w ŁOK
Dobre rzeczy


  dk_logo.gif

 
 
 

UM Łowicz
 
STL
 
kultura ludowa
 
izba.jpg
 
bykom stop
 
kinopolska
 
filmpolski.pl
 
tipestopes.art.pl
 
BIP
 
kina studyjne
 
Muzeum w Łowiczu
 
Filharmonia Łódzka
 
indepedent.pl
 
serpent.pl
 

Video
Statystyki
OS: Linux l
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.0.91-log
Czas: 22:10
Caching: Enabled
GZIP: Enabled
Odwiedzających: 2037715
Wyślij sms-a:
Bramka Orange.pl Bramka sms Plus GSM Bramka sms Era.pl Heyah

Firefox Indianin css mysql php xhtml
Content © 2004-2006 Łowicki Ośrodek Kultury, 99-400 Łowicz
Design by M.M.Joyce & TipesTopes Łowicz

Walcz ze spamem. Kliknij tutaj!