Kino Fenix - repertuar
Nowe na stronie
Polecamy
sobota, 01 listopad 2014 Start
Egzekwie ludowe 3.11.2014 Drukuj E-mail


Finałowa edycja "Egzekwii ludowych" odbędzie się w samym sercu kultury księżackiej: w łowickiej katedrze Wniebowzięcia NMP, w której kryptach spoczywa 12. arcybiskupów i prymasów Polski. Tu kultura ludowa w sposób integralny łączy się z życiem Kościoła i historią Polski.

plakat egzekwie.jpgZapraszamy na:

 • CZUWANIE - koncert pieśni żałobnych z okolic Łowicza
 • MSZĘ REQUIEM w rycie trydenckim - z udziałem biskupa, podczas której śpiewany będzie chorał gregoriański z towarzyszeniem organów wg "Kancjonału muzyki kościelnej" Wacława Raszka z 1825 roku. Kazanie wygłosi bp. Andrzej F. Dziuba.

 • Wykonawcy: śpiewaczki z Kocierzewa Płdn., Bractwo śpiewacze z Brochowa i grupa "Jerycho".

  Bezpośrednio po egzekwiach odbędzie się: KONSOLACJA - koncert/potańcówka, gdzie tańce ludowe grać będzie Kapela Brodow
  Łowicki Ośrodek Kultury, ul. Podrzeczna 20, godz. 21:00.

  kapela brodow.jpg

  KONCERT GIENEK LOSKA AKUSTYCZNIE 7 XI 2014 Drukuj E-mail


  baner loska.jpg


  Klub Pracownia zaprasza 7 listopada o godzinie 20.00 na koncert projektu Gienek Loska Akustycznie. „Po sukcesie związanym z wydaniem pierwszej i drugiej płyty, Artysta, kontynuując ostre blues-rockowe granie, niezależnie wraca też do bliskiemu jemu sercu – akustycznego brzmienia. Wraz z gitarzystą i pianistą stworzył nowy projekt - akustyczne trio, którego repertuar zawiera kompozycje z obu płyt Gienka „Dom” i „ Hazardzista”, a także covery np. „Jednego serca” z repertuaru Czesława Niemena, za które pokochała go Polska, zaaranżowane i grane zupełnie inaczej”.

  Gienek Loska – wokal, gitara, instrumenty perkusyjne
  Michał Olesiński – gitara akustyczna
  Marcin Młynarczyk - piano

  Koncert biletowany - 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu.

  "IDA" W KINIE FENIX - 13 XI 2014 Drukuj E-mail

  "Ida" jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Obraz Pawła Pawlikowskiego nieustannie budzi ogromne emocje i będzie z pewnością liczył się w USA w rywalizacji o najważniejsze filmowe nagrody sezonu. Zapraszamy na projekcję filmu do kina "Fenix".

  ida w kinie fenix.jpg


  Dramat prod. Dania, Polska, Wielka Brytania
  Reżyseria: Paweł Pawlikowski
  Scenariusz: Paweł Pawlikowski
  Czas: 80 min.

  Bohaterką jest Anna, sierota od dawna wychowywana w klasztorze. Zanim dziewczyna przyjmie śluby i zostanie zakonnicą spotyka Wandę, która mówi Annie, że jest Żydówką. Obie kobiety rozpoczynają podróż nie tylko by odkryć tragiczną historię rodziny..

  Obsada:
  Agata Kulesza - Wanda Gruz, ciotka Anny, Agata Trzebuchowska - Ida Lebenstein, siostra Anna, Adam Szyszkowski - Feliks Skiba, syn Szymona, Jerzy Trela - Szymon Skiba, Dawid Ogrodnik - Chłopak

  PREMIERA "I WOJNA ŚWIATOWA W ŁOWICZU 1914-1918" 15 XI 2014 Drukuj E-mail


  Łowicki Ośrodek Kultury ma przyjemność zaprosić na promocję książki "I WOJNA ŚWIATOWA W ŁOWICZU 1914-1918" według pomysłu i pod redakcją Macieja Malangiewicza i Jacka Rutkowskiego, która odbędzie się w sobotę 15 listopada 2014 r. o godzinie 16.00 w sali kina Fenix, ul. Podrzeczna 20.

  okladka pierwsza wojna.jpg

  Celem projektu jest upamiętnienie 100 rocznicy wybuchu I wojny światowej i przedstawienie drogi do wolności na przykładzie regionu łowickiego. Projekt jest wynikiem współpracy ŁOK i zaproszonych partnerów. Kwerendy obejmowały prasę lokalną z lat 1914-36, Akta miasta Łowiczu z zasobu Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Łowiczu oraz zasoby Muzeum w Łowiczu. W publikacji znalazło się ponad 200 archiwalnych fotografii, map, dokumentów, skompletowana seria 34 oryginalnych pocztówek niemieckich Lowitsh Kriegsschauplatz 1914/15, niepublikowane rękopisy pamiętników uczestników wydarzeń Stanisława Wódki „ Jak tylko pamięcią sięgnę. Streszczenie z mego życia od dzieciństwa do starości”, Władysława Anyszki „ Zapiski z wielkiej wojny europejskiej” oraz obszerne fragmenty wspomnień Karola Rybackiego „ Notatki jeńca z Danholmu i zamku Celle” wydane w 1928 r. Swoje zbiory udostępnili również kolekcjonerzy prywatni.

  Łowicz obok Sochaczewa należał do tych miast powiatowych na Mazowszu, które najbardziej odczuły bezpośrednie skutki wojny w pierwszym roku jej trwania. Front na 8 miesięcy (XII 1914-VII 1915) ustabilizował się na linii dolnej Bzury i Rawki 20 km od miasta, Łowicz będąc węzłem komunikacyjnym stał się podstawowym punktem etapowym dla wojsk niemieckich; miasto służyło za składnicę materiałów wojennych, żywności, furażu dla koni, wiele budynków zamienia się w szpitale. Przynosi to dla miasta opłakane skutki. Użycie gazów chemicznych wiosną i latem 1915 roku, było wydarzeniem, które wpisało się do niechlubnych kart historii. W publikacji prześledzimy nieznane wydarzenia i fakty, poznamy postacie cywilne i wojskowe o charakterze lokalnym, które zmieniły bieg historii. Praca jest wspólnym wysiłkiem wielu osób, które chcą młodemu pokoleniu przekazać nieznane fakty naszej wielokulturowej „małej ojczyzny”.

  Projekt wydawnictwa albumowego wpisuje się w obchody "Operacji Łódzkiej 2014" i jest współfinansowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach konkursu „ Współorganizacja Projektów Kulturalnych na terenie województwa łódzkiego”.

  logo wpk.jpg

  Polska jesień w kinie Fenix Drukuj E-mail


  "Jestem stąd: Nakręć się na Łowicz" Drukuj E-mail


  Mamy przyjemność zaprezentować Państwu film dokumentalny "Jestem stąd: Nakręć się na Łowicz".

  Obraz powstał na warsztatach filmowych o tej samej nazwie realizowanych przez Agnieszkę Wąsikowską i jej przyjaciół dzięki wsparciu finansowym przyznanym w ramach "Małych Grantów 2014".

  Film jest pracą zbiorową i składa się z kilku etiud przedstawiających sylwetki osób mieszkających w Łowiczu.

  Twórcom gratulujemy, a Państwu polecamy!

  Menu witryny
  Start
  O nas
  Dom Kultury +
  Dzieje budynku ŁOK
  Zajęcia stałe
  Kalendarz imprez 2014
  Środki zewnętrzne
  Wydawnictwa - sklep
  Kino Fenix - repertuar
  DKF Bez Nazwy - repertuar
  Zespół Ludowy Koderki
  Łowicka Orkiestra Kameralna
  Koncerty burmistrzowskie
  Och! Film Festiwal
  Małe Granty
  Konkurs Książka Roku
  Projekt Tipes Topes
  Łowickie Towarzystwo Przyjaciół Nauk
  Festiwal folkloru
  Międzynarodowy Festiwal Organowy
  Festiwal Kolory Polski
  Grali u nas
  Drugi Obieg Art Festiwal
  Archiwum
  Wydarzenia
  Szukaj w ŁOK
  Dobre rzeczy


    dk_logo.gif

   
   
   

  UM Łowicz
   
  STL
   
  kultura ludowa
   
  izba.jpg
   
  bykom stop
   
  kinopolska
   
  filmpolski.pl
   
  tipestopes.art.pl
   
  BIP
   
  kina studyjne
   
  Muzeum w Łowiczu
   
  Filharmonia Łódzka
   
  indepedent.pl
   
  serpent.pl
   

  Video
  Statystyki
  OS: Linux l
  PHP: 5.2.17
  MySQL: 5.0.91-log
  Czas: 09:37
  Caching: Enabled
  GZIP: Enabled
  Odwiedzających: 2012787
  Wyślij sms-a:
  Bramka Orange.pl Bramka sms Plus GSM Bramka sms Era.pl Heyah

  Firefox Indianin css mysql php xhtml
  Content © 2004-2006 Łowicki Ośrodek Kultury, 99-400 Łowicz
  Design by M.M.Joyce & TipesTopes Łowicz

  Walcz ze spamem. Kliknij tutaj!